lyžování MŠ a ZŠ

Žáci MŠ a ZŠ se učí lyžovat v rámci školy. 

STRÁNKA JE AKTUALIZOVÁNA K září 2023!!!

 

 • lyžařská škola v rámci výuky MŠ nebo ZŠ
 • skupinová výuka v kolektivu třídy
 • žáci zvládnou základy bezpečného lyžování během 5 až 10 pravidelných lekcí
 • speciální cena pro skupiny žáků (dle počtu lekcí) 150-170 Kč za jednu lekci (srovnejte si cenu s lyžováním na horách)
 • zapůjčení vybavení i instruktor v ceně

Cena pravidelné skupinové výukypro MŠ/ZŠ je

1500 Kč (za deset lekcí)

Informace

Lyžování na profesionálním simulátoru Maxxtracks - unikátní technologii pohyblivého pásu s nastavitelnou rychlostí a úhlem sklonu.

Úhel sklonu se upraví dle zdatnosti žáka. Indoor lyžování podporuje koordinaci pohybu a dynamiky, je vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé na vylepšení techniky.

Během dvou hodin lyžuje 20 žáků. MŠ zpravidla absolvují 10 návštěv a ZŠ minimálně 5 návštěv.

Výuka by probíhala především v dopoledních hodinách - záleží na domluvě se školou. 

Žáci se naučí - základy lyžování - základní sjezdový postoj, upevnění pohybu, zvládání správné techniky, překonání strachu z jízdy.

 

Trenažér Maxxtracks věrně simuluje sníh a žák se na něm naučí lyžovat bez špatných lyžařských návyků a za daleko kratší dobu než na skutečné sjezdovce.

Díky pohybu koberce lyžař stojí na místě, zatímco pohybující se koberec simuluje ubíhající sjezdovku. 

Instruktor pracuje s žáky podle vyučovacích zásad, které se prolínají, a tak dosahuje vytyčeného cíle. Cvičení je postaveno tak, aby provedení vedlo od hrubého provedení k jemnějšímu nácviku. Instruktor má ke každému žákovi individuální přístup a bere v úvahu fyzické schopnosti žáka. Na základě zpětné vazby a pozorování během cvičení se soustředí instruktor s žákem na odstranění pohybových nedostatků.

 

Osloveny byly všechny základní školy v ČB! Děkujeme za projevený zájem ZŠ a MŠ Kubatova, MŠ Větrná, ZŠ E. Destinové, MŠ Dlouhá, MŠ Papírenská!

 • žádné dojíždění na svah
 • vybavení a instruktor v ceně
 • výuka v teple kryté haly
 • pravidelný a intenzivní trénink 
 • nejzábavnější krytá aktivita ve městě České Budějovice
 • možnost žádat město o dotaci (stejně jako na bruslení a plavání)

Jak se u nás líbilo nejmenším?

Markétka se naučila lyžovat během 5 lekcí, stejně jako její bráška Kubík. Díky Inski strávil po pár lekcích týden v Itálii. Dalibor, ČB

Dobře vím, že je dost těžké v dětech probudit zájem o něco nového. V inski lyžování se to však dokonale povedlo. U mého čtyřletého vnuka (po překonání počátečního strachu) to báječně zafungovalo. Můj velký obdiv a díky patří lektorkám, které byly vždy usměvavé a práce s dětmi je vyloženě bavila. Skvělá atmosféra a prostředí dopomohla mnoha dětem po absolvování lekcí k tomu, že i v zimním období se dá sportovat. Jiří, Velešín

Lyžovat se svými kamarádkami jsme vždycky chtěly! Naty a Evička, ČB

Děti navštěvují kroužky pro děti v inski a jsou nadšené a moc je to baví. Prostředí i personál je super. My jsme také nadšeni, když vidíme jejich pokroky. Instruktorkám patří veliké DÍKY za jejich milý přístup a trpělivost!!! Mamka Lucka B., ČB

Do inski chodíme na zájmové kroužky i tábory! Moc nás lyžování baví!

S míčem na lyžích je největší sranda. Anitka, ČB

Splnil se nám sen, že náš syn bude umět krásně lyžovat a hlavně to není lyžař samouk, ale je pod vedením profesionálů! Marian A. s rodiči, Č. Krumlov